Pasme z debelejšo dlako običajno izvirajo iz hladnejših podnebnih območij in imajo večjo toleranco na nizke temperature. To pomeni, da bo sibirski haski bolje prenašal mraz kot italijanski hrt.
Zdravstvena stanja, kot so bolezni srca, bolezni ledvic in sladkorna bolezen, lahko pripomorejo, da so psi bolj dovzetni na mraz.
Znaki, da je psu prehladno in ga zebe
Za manjše in kratkodlake pasme je lahko zelo hladno že 0 °C, medtem ko večje in dolgodlake pasme tega mraza ne bodo občutile. Zato opazujte psa, ko mu je hladno, lahko drhti, ima zgrbljeno držo ter dvigne in drži tačko od tal. Psa nikoli ne puščajte brez nadzora v hladnem avtomobilu, saj lahko pride do podhladitve!
Kako prepoznati podhladitev, preberite tukaj.
Kako zaščititi psa pred mrazom?
Preden se odpravita na sprehod, mu oblecite plašč. Nikar ne pozabite na tačke, ki so eden redkih predelov pasjega telesa, ki niso zaščitene z dlako, zato lahko utrpijo ozebline. Tačke lahko zaščitite pred mrazom, soljo in peskom s škornji. Če psu škornji niso pogodu, v hladnih dneh prilagodite dolžino sprehoda in ne pozabite na brisanje tačk z milom in vodo, da preprečite poškodbe.
Vir: Daily Paws
Preberite tudi: 8 pasem psov, ki jih zelo zebe in potrebujejo zaščito za mraz
8 pasem psov, ki jih zelo zebe – in potrebujejo zaščito za mraz