Prehrana Zdravje & nega

Prehrana psa, ki ima drisko: Kaj, kdaj, koliko, kako?

foto: adobestock
Pogosto se zgodi, da ima pes drisko, vendar sicer deluje povsem zdrav in si želi jesti.

Takrat pravilna prehrana igra ključno vlogo pri hitrem okrevanju.

Ali psa z drisko hranimo ali ne?

Pri zdravih odraslih psih je priporočljivo, da jih za 24 ur postimo. Post omogoča telesu, da se sčisti in znebi dražečih snovi v prebavnem traktu. V tem času poskrbite, da ima pes vedno na voljo svežo vodo. Pri mladičih, starejših psih ali tistih z zdravstvenimi težavami, pa se je pred postom treba posvetovati z veterinarjem.

Kakšna je dieta?

Če se je po postu driska ustavila in pes nima drugih simptomov (npr. bruhanje ali slabo počutje), ponudite psu lahko prebavljivo hrano. Klasična blaga dieta vključuje kuhanega piščanca ali govedino z malo maščobe ter kuhan riž, v razmerju 1:1.

Začnite z zelo majhnimi obroki, na primer z eno do dvema žlicama hrane vsaki dve do tri ure. V naslednjih treh do petih dneh postopoma povečujte količino hrane in podaljšujte intervale med obroki. Če pes dobro prenaša hrano, lahko do sedmega dne postopoma uvedete običajno prehrano.

Kdaj obiskati veterinarja?

Z veterinarjem se posvetujte, če pes poleg driske kaže tudi druge simptome, kot so bruhanje, kri ali sluz v blatu, slabo počutje ali izguba apetita. Prav tako je nujno obiskati veterinarja, če se stanje po začetnem izboljšanju ponovno poslabša.

Kronična driska pri psih

Če ima pes dolgotrajno ali ponavljajočo se drisko, je vzrok verjetno zdravstvene narave, kot je npr. vnetje črevesja. V takih primerih sta potrebni natančna diagnostika in posebna prehrana (veterinarsko predpisani prehranski izdelki, ki podpirajo prebavni sistem).

error: Kopiranje teksta ni mogoče.